2014.06.20. Múzeumok éjszakája

posted in: Galéria | 0

Szakmai beszámoló a Múzeumok Éjszakája keretében Mohácson megrendezett programról

A mohácsi Kanizsai Dorottya Múzeum 2012-től minden év júniusában lehetőséget biztosít egy-egy határon túli magyar múzeumnak, egyesületnek vagy bármilyen kulturális szervezetnek, hogy kiállítás keretében mutatkozhassanak be, illetve a Múzeumok Éjszakáján önálló programmal szerepeljenek. E program keretében idén a Muravidéki magyarság mutatkozott be három kiállítással és a június 20-i Múzeumok Éjszakáján egy igen nagy sikerű programmal.

1). Június 13-án „Muravidéki magyarság” címmel kiállítást nyitottunk a Kanizsai Dorottya Múzeumban. A kiállítás részei és helyszínei:

– Muravidéki népi textíliák (Kanizsai Dorottya Múzeum)
– Szlovéniai magyar képzőművészek alkotásai (Kanizsai Dorottya Múzeum)
– Lendva története (Városháza)

2). Június 20-án 17.00 órától, június 21. 01.00 óráig tartott a „Múzeumok Éjszakája”. Ennek keretében a következők valósultak meg:
– 17.00-tól 19.00-ig népi-játszóház gyerekeknek,
– 17.00 órától családok csoportos főzést tartottak, miközben gyermekeik a játszóházban vettek részt, (20.00 órától közös vacsora),
– 19.00-tól „Muravidéki nótázók” népdalműsora, melyben közreműködött a Mohácsi Polgárok Olvasókörének énekkara is,
– 19.00-tól a „Muravidéki Magyar Gazdák és Vállalkozók Egyesülete” hagyományos népi ételekkel és borokkal kínálta meg a látogatókat,
– 19.00 órától 01.00 óráig folyamatos tárlatvezetés,
– a Kanizsai Dorottya Múzeummal párhuzamosan a Busóudvar is nyitva tartott, és a kiállítások megtekinthetők voltak bármelyik intézményben megváltott belépőjeggyel.

A programsorozat szereplői és együttműködő társintézményei a következők:

1) Lendvai Magyar Művelődési Intézet
2) Muravidéki Magyar Közösség
3) Muravidéki Magyar Gazdák és Vállalkozók Egyesülete
4) Busóudvar, Mohács
5) Mohács Város Önkormányzata
6) Mohácsi Polgárok Olvasóköre
7) Kanizsai Dorottya Múzeum, Mohács

A játszóház ingyenes, míg a 19.00 órától kezdődő program belépőjegyes volt ingyenes tárlatvezetéssel.
A program kiemelt célja volt, hogy az ide látogató családok rendszeres vendégei legyenek az intézménynek. Gyermekeik a szüleikkel közösen eltöltött “múzeumi estén” olyan élményeket szerezzenek, amelynek következtében megkedvelik a múzeumot és felnőtt korukban is rendszeres látogatói lesznek. A labdarúgó világbajnokság miatt a látogatók száma az előzetesen várttól elmaradt, de a megjelentek elégedetten és nagyon jó hangulatban távoztak az intézményből, hangoztatva, hogy máskor is szívesen jönnek. Az összes látogató száma 234 fő.

Múzeumok éjszakája 2014. 00 Múzeumok éjszakája 2014. 01 Múzeumok éjszakája 2014. 02 Múzeumok éjszakája 2014. 03 Múzeumok éjszakája 2014. 04 Múzeumok éjszakája 2014. 05

Múzeumok éjszakája 2014. 26

Múzeumok éjszakája 2014. 30 Múzeumok éjszakája 2014. 32